Języki obce

Znajomość języków obcych to we współczesnym biznesie sprawa podstawowa. Chodzi nie tylko, a nawet nie przede wszystkim, o porozumiewanie się z zagranicznymi kontrahentami, ale przede wszystkim możliwość poruszania się w niezmierzonych zasobach światowego internetu. Można tam znaleźć wiele pożytecznych rad, wskazówek, a także inspiracji dla własnej działalności - może np. na Wyspach Zielonego Przylądka, ktoś wpadł na świetny pomysł, który Ty zastosujesz w Polsce jako pierwszy i zrobisz na tym świetny interes?

Poniżej znajdziesz dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych. Dotyczą one języka angielskiego, ale przecież to właśnie jest język międzynarodowego biznesu. Oczywiście nauka z fachowym lektorem to najlepszy sposób poznania języka, ale zamieszczone materiały mogą proces nauczania doskonale wspomagać, albo nawet stanowić jeden ze sposobów na samokształcenie.

 

Europejskie Portfolio Językowe (European Language Portfolio) to - zalecane przez Radę Europy - narzędzie indywidualnego monitorowania i dokumentowania postępów w nauce języka obcego. Portfolio jest uzywane w wersji papierowej we wszystkich krajach Europy. Wersję cyfrową portfolio stworzyło konsorcjum kilku europejskich uczelni, w tym WSEiP w Kielcach i Dublin City University. Projekt, o nazwie LOLIPOP, został uznany przez Komisję Europejską za jeden z najlepszych projektów językowych w Unii.